time

Çalışma Saatleri 09:00 - 19:00

phone

Telefon 0252 612 11 66

Korhan TARGIT
Korhan TARGIT

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne girdim 1986 yılında sokak hayvanlarına yardım edebilmek için İstanbul Hayvanları Koruma Derneği'ne gönüllü olarak gitmeye başladım.

1987 yılında değerli hocalarım Prof. Dr. Hasan Büyükönder ve Doç. Dr. Oktay Deprem'in açmış olduğu Anadolu Veteriner Sağlık Merkezi'nde yardımcı personel olarak çalışmaya başladım. Hocalarımdan aldığım mesleki bilgilerimle yol kat ettim. Üniversiteyi 1990 yılında bitirdim

Kasım ve Aralık 1990 tarihlerinde Hayvanları Koruma Derneği Göztepe şubesinde veteriner hekim olarak çalıştım.

1993 ocak ayında Fethiye'de açmış olduğum Fethiye Veteriner Kliniği'nde , Fethiye'deki evcil dostlarımıza hizmet etmeye başladım. Dostlarımıza sağlıklı bir hizmet için gerekli bütün ekipmanı tedarik ettim. Steril şartlarda yapılan operasyon hizmetleri ile onlara sağlıklı bir yaşam sunmaya çalıştım.

1999 yılında evcil dostlarımızın yemek ve diğer ihtiyaçlarını en iyi şekilde verebilmek için Fethiye petshop‘u açtım. Onlara en iyi ithal mamaları, aksesuarları, onların mutluluğu için gerekli her şeyi temin etmeye çalıştım.

2002 yılında şehir dışına veya ülke dışına seyahat etmek isteyen fakat evcil dostlarını bırakabilecekleri, güvenli bir ev bulamayan müşterilerimizin isteklerini kıramadım. Tutmuş olduğum 1055 metrekarelik evimin bahçesini onlara ayırdım. Fethiye pet-pansiyon‘u açtım. Doğal bir ev bahçesi olarak betondan uzak, naturel bir bahçe sunmaya çalıştım. Bahçe arkadaşları ile oynayabileceği, mutlu oldukları bir ortam olsun istedim. Onların ikinci evi olsun istedim . Bu nedenle 12 köpekle sınırlı tuttum.

Fethiye'deki evcil dostlarımıza daha çok çeşit ve daha iyi hizmet için MiniZOO hayvan mağazasını açtık

2006 Yılında Fethiye- Eldirek köyündeki 4500 metre kare olan arazime evim’i ve Fethiye pet pansiyon’u inşa ettim.

WOOD  GARDEN 6 adet 12 m kare olan özel ahşap ve toprak temaslı kulubeleri olan  bölümler yaptım.
KONT EVİ : Bir adet 12 metrekare kulubesi 65 metrekare özel bahçesi vardır
AVAKADO GARDEN :Avakado ağaçları arasındaki diğer bahçede betonerme  6 adet yan yana dizilmiş 6 m karelik bölümler var.

Kedi odası bir adet 9 metrekare 3 metre yüksekliğinde güvenli iki kapıdan geçilip güvenli içeriye girşi çıkışlar sağlanmaktadır

Konaklamaya gelenler önceden rezarvasyon yaptırmalı ve sağlık karnelerini ibraz etmek zorundadır.Aşıları ve paraziter tedavileri yapılmamış olan lar içeriye alınmamaktadır.

.

E-Bülten