time

Çalışma Saatleri 09:00 - 19:00

phone

Telefon 0252 612 11 66

FAYDALI BİLGİLER


Köpekler Hakkında
AŞI TAKVİMİ 42 GÜNLÜK İÇ PARAZİT HAPLARI VE DIŞ PARAZİTER TADAVİSİ YAPILIR. 47 GÜNLÜK PUPPY DP ( DİSTEMPER VE PARVODOG ) 9 Haftalık KARMA AŞI 1 DHPPİL (DİSTEMPER-HEPATİT-PARVADOG-PARAİNFLUENZA--LEPTOSPİRA ) 12 Haftalık KARMA AŞI 2 DHPPİL (DİSTEMPER-HEPATİT- PARVODOG-PARAİNFLUENZA-LEPTOSPİRA 14.hafta PNEUMODOG 16.hafta CORONA 18.hafta PNEUMODOG HER YIL TEKRAR AŞILARI KUDUZ - KARMA DHPPİL-PNEUMODOG UYGULANACAK AŞILAR Aşının Etki Mekanizması Patojenler (ör.,bakteriler, virüsler, vb.) antijen adı verilen ve ... Devamı.
Kediler Hakkında
AŞI TAKVİMİ 6 Haftalık Paraziter Muayene ve ilaçlama 8 Haftalık Karma Aşı 1 (Feline Rhinotracheit + Feline Calicivirus + Feline Panleucopenia ) 11 Haftalık KARMA AŞI II (FELİNE RHİNOTRACHEİTİS - FELİNE CALCİVİRUS - FELİNE PANLEUCOPENİA ) 12 Haftalık FELİNE LEUCOMİE 13 Haftalık Kuduz Aşısı (RABİES) 14 HAFTA FELİNE LEUCOMİE UYGULANACAK AŞILAR Genel Olarak Bağışıklık Spesifik bir bağışıklık yanıtı ister aşı, isterse doğal yoldan karşılaşılan bir patojen tarafından uyarılsın, buna aktif olarak edinilmiş bağışıklık adı verilir. Bağışıklık ayrıca, gerek hiper- immun serumlar aracılığıyla gerekse de göbek bağı yada anne sütü aracılığıyla bağışık bir hayvandan yavrusuna antikorla ... Devamı.
Kuşlar Hakkında
Kuşlarda bakım çok önemlidir. Çabuk hastalanırlar. Irklarına özel tohum çeşitlerini vermek gerekir. Yem çeşitliğini arttırdığımız zaman daha sağlıklı beslenirler.tohumların yanında meyve ve yeşilotlardanda vermemiz gereklidir.(marul,salatalık,biber,elma,vb.) MİNERAL VE VİTAMİNLER Evlerde beslenen kuşlarda vitamin ve mineral eksiklikleri fazla olur. Bu nedenle sularına yada yemlerine ilave yapmalıyız. Gaga taşı (calcium,fosfor,magnezyum)vermeliyiz.) Değişik markalarda vitamin preparatları satılmaktadır.bunları sularına 3 günde bir ilave etmeliyiz... HASTALIKLAR Kuşlar evlerde ençok aşırı ısı farklılıkları yüzünden hasta olurlar,kapı pancere açılması rüzgarda bırakılmaları sonunda ya isal olurlar yada solunum yolları enfeksiyonuna yakalanırlar.bulundukları odalarda ısı ... Devamı.
Tavşanlar Hakkında
BAKIM ve BESLENME Tavşanlarımıza hem bahçelerimizde geniş alanlarda, hemde evlerde daha küçük kafeslerde bakabiliriz.Bahçelerde geniş kafeslerde bakılan tavşanlar daha mutlu daha fazla hareket ettikleri için daha sağlıklı olurlar.Bahçelerde 2 metreye 3 metre yapılan bir kafes alanı onların koşup oynamaları için yeterli olacaktır.tabanına toprak, talaş, saman vb…koyabiliriz.en çok sevdikleri taban altlığı kuru otlardan olanıdır.tavşanların ayakları ve vucutları asla ıslanmamalıdır.sulukları temiz yıkanabilen malzmelerden olmalı ve her gün temizlenip taze su ile doldurulmalıdır. Evlerde küçük kafeslerde baktığımız tavşanların altlarına kuru ot yada talaş koymalıyız.haftada en az iki kez altlarını temizleyip değiştirmeliyiz.küçük ... Devamı.

E-Bülten