time

Çalışma Saatleri 09:00 - 19:00

phone

Telefon 0252 612 11 66

Kuşlar Hakkında

Kuşlarda bakım çok önemlidir. Çabuk hastalanırlar.

Irklarına özel tohum çeşitlerini vermek gerekir. Yem çeşitliğini arttırdığımız zaman daha sağlıklı beslenirler.tohumların yanında meyve ve yeşilotlardanda vermemiz gereklidir.(marul,salatalık,biber,elma,vb.)

MİNERAL VE VİTAMİNLER

Evlerde beslenen kuşlarda vitamin ve mineral eksiklikleri fazla olur. Bu nedenle sularına yada yemlerine ilave yapmalıyız. Gaga taşı (calcium,fosfor,magnezyum)vermeliyiz.) Değişik markalarda vitamin preparatları satılmaktadır.bunları sularına 3 günde bir ilave etmeliyiz...

HASTALIKLAR

Kuşlar evlerde ençok aşırı ısı farklılıkları yüzünden hasta olurlar,kapı pancere açılması rüzgarda bırakılmaları sonunda ya isal olurlar yada solunum yolları enfeksiyonuna yakalanırlar.bulundukları odalarda ısı ani olarak 5 derece değiştimi hasta olurlar.isal olduklarında veterinere götürmeliyiz.solunum yolları rahatsızlıkları hapşırma tıksırma şeklinde başlar ve bir süre sonra burun deliklerinde su hava kaparcıklarını görürüz veterinere götürüp uygun bir antibiyotik kullanmalıyız.


MUHABBET KUŞLARI
► Yavru alındıklarında insanlara daha yakın olurlar birkaç kelime konuşabilirler.oyuncu ve hareketli olmaları onları sevimli kılar. Yavru yapmaları ve yavrularına iyi birer anne ,baba olmaları ile dikkat çekerler.


CENNET PAPAĞANLARI
► Canlı renkleri ,yüksek ses tonları ile dikkat çekerler.tek yaşamaktan hoşlanmaz daha çokkalabalık yaşamayı severler.


KANARYA
► Güzel ötüşleri insanları mutlu eder. İnce narin vucutları çabuk hastalanır iyi koşullarda bakmak gerekir.rüzgardan ve aşırı sıcaktan korumalıyız

 

GRİ KIRMIZI KUYRUK JAKO PAPAĞANI
► Jako papağanlar konuşmaları ve taklit yetenekleri ile ünlüdür.kısa zamanda duydukları sesleri taklit etmeye başlarlar.70-80 kelime konuşabilirler.meyve çeşitleri ve kabuklu çerezler en çok sevdikleridir.

 

E-Bülten